Pūkuotas vėjas
BlogasRuošiames kalėdoms

Ruošiames kalėdoms

Žiemos šventės atskubės jau visai netrukus. Kasmet pasiruošimas Kalėdoms vis ankstėja. Verslininkai jau nuo rugsėjo triūsia su dovanų idėjomis savo klientams bei partneriams. Kad šiemet Kalėdas pasitiktumėte be streso, mes kalbiname profesionalę floristę Neringa Paukštytę-Simonavičienę – kaip paprastai pasiruošti Kalėdoms:

Kokios Šv. Kalėdų tendencijos populiarios šiemet dovanų pakavime, žaisliukų gamyboje?

Šventinio sezono 2020/21 tendencijos, susijusios su bendruomeniškumu, solidarumu ir priklausomybe – turinčios kažką bendro, dalijantis kažkuo. Pagrindinė tema kontempliatyvus požiūris, paveldo jausmai ir dvasingas atsakas. Siūlomos trys temos: šilkinis vakarėlis, žalias ritualas, laimingas susitikimas.

Kalėdiniams papuošimams gaminti tampa svarbios atsinaujinančios medžiagos, tokios kaip kamštis, žievė, džiutas, žolė ir medis, lemia nepretenzingą išvaizdą kartu su metalu, marmuru ir akmeniu. Medžiagos išlieka natūralios būsenos, yra maždaug tašytos, skaldytos, austos ar elementariai apdorotos. Spalvų paletės gali būti labai įvairios, plačiau apie tai galite pasiskaityti šiame kataloge, kuriuo dalinasi conzoom.solutions.

Be to rekomenduoju nepasilikit dovanų ieškojimo ir kūrimo paskutiniai minutei, tai kelia didelį stresą, dovanos nebūna apgalvotos, nėra tikslingos. Biudžetas dažnai būna viršytas, o mes tik užsidedame pliusiuką, kad darbas atliktas. Kyla klausimas – ar tai suteikė džiaugsmo man, ar asmeniui, kuriam tai dovanoju? O juk šventė tai emocija, džiugesys, laimė…  

Taip pat 2020 metais siūlome dovanas rinktis ir pakuoti atsižvelgiant į šias rekomendacijas:

  • dovanas pakuoti furoshiki technika, dar žinoma kaip dovanų pakavimas su audiniu,
  • rinktis patyriminės dovanos, laikas kurti prisiminimus,
  • gaminti, kurti tvarias/sąmoningas (rankų darbo) daiktus/dovanas,
  • individualizuoti daiktus/dovanas.

advento vainikas 2_pukuotasvejas.lt

Kaip ir kada reikėtų pradėti kurti Kalėdinę dvasią namuose/ofise?

Nėra taisyklių kada reikia pradėti kurti šventinę Kalėdinę dvasią, tai ateina su kiekvieno invidualiu pojūčiu, noru. Būna, kad tai padaro už mus, anksčiau nei norėjome. Dabar tas šventinis pasiruošimas toks ankstyvas, kad gali kelti pasipriešinimą, tad nepasiduokite aplinkos spaudimui ir klausykite savo širdies. Asmeniškai, šventes jaukinčiausi palaipsniui kartu sau gamtos virsmu nors ir nėra sniego, o aplink žolė žalia, vainikas su žvake puiki pradžia. Tai metas kada jau norisi jaukumo, šilumos, o žvakės tai suteikia, vainikas apjungia laukimą, adventas, kai gali neskubėti, mėgautis procesu. 

Antroje lapkričio pusėje klientai jau įsileidžia šventinę dvasią į namus ar darbo vietas. Tad puikus metas dovanas pradėti dovanoti iš anksto ir jomis džiaugtis. Pradžiuginsite artimuosius ar darbo kolektyvą jei po truputį kursite jaukią aplinką, kursite ir šildysite švente. Pradėti galima ne nuo eglutės, o nuo jau minėto vainiko ant stalo ar durų, kuris kiekvieną dieną pasitinka ir dar kelis kart per dieną nukreipia žvilgsnį ir sukelia malonias emocijas.

kurybines dirbtuves 3_pukuotasvejas.lt

Pūkuotas Vėjas ruošia rankų darbo floristinius darbus jūsų namas ir darbo aplinkai:

  • Kalėdinis vainikas ant stalo (su žvakėmis)  
  • Vainikas ant durų, kiek rečiau sutinkamas šventinis aksesuaras 
  • Stilizuotos eglutes (pastatomos ir pakabinamos)
  • Šventinė kompozicija su žvake
  • Eglutės žaisliukai – sojų vaško aromatiniai su gamtinėmis medžiagomis
  • Kūrybines gamtos meno  edukacijos vaikams ir suaugusiems.

 Kaip profesionalūs floristai ruošiasi Kalėdoms ir kokios šventinės kompozicijos bus populiarios šiemet?

Patys floristai planuoti kalėdinius darbus pradeda net kitų metų sausį (vyksta į specializuotą parodą Essene), tik pasibaigus šventėms. Pasibaigus visų šventųjų dienai, vėlinėms, prasideda intensyvus pasiruošimas, didžiosioms šventėms. Išpakuojame visas dekoracijas ir puošmenas, jas eksponuojame, kuriame floristines šventines (kalėdines) dekoracijas (vainikus, eglutes, žvakių dekorus, dovanų pakuotes ir kita) namams, biurams, verslui, įsibėgeja užsakymai šventiniam laikotarpiui.  
Šventinės kompozicijos šiemet kardinaliai nesikeis, išlieka klasika, modernus minimalizmas, gamtos motyvai, natūralumas. Daugiau dėmesio atkreipiama į medžiagas, jų pateikimą, spalvas ir jų derinius. 

Dovanojamos emocijos ir patirtys ilgiau išlieka atmintyje ir širdyje, tad Pūkuoto Vėjo kolektyvas yra paruošęs šventinių patirčių – kūrybinės gamtos meno edukacijų. Tai puikus būdas ir metas, dovanoti savo kokybišką laiką kartu, pabūti kartu, kūryba ir gamta puikiai visa tai apjungia, ir dar visi grįžta su savo rankų darbo autentiškomis dovanomis ar kolektyvas pasipuošia visi kartu eglutę savo pagamintais žaisliukais. Ar gali būti kas nuostabiau?! 

Ką per žiemos šventes daryti su kambariniais augalais: kaip juos suderinti su Kalėdinėmis puošmenomis; ar vertėtų juos “sukalėdinti” tai yra išradingai įtraukti į namie kuriamą Kalėdinę pasaką?

Su kambariniais augalais šventiniu laikotarpiu galima pasielgti dvejopai: jiems laikinai rasti kitą vietą ir atlaisvinti erdvę šventinei atmosferai arba ne juos integruoti ar net išryškinti.

Tik būkite atsargūs, augalai apkarstyti kalėdiniais aksesuarais gali priminti kičą, tai darykite subtiliai. Pavydzdžiui, nuostabios Auraukarijos primenančios eglutes, su keleta ryškių aksesuarų sukurs šventės pojūtį. Šiemet viena iš tendencijų – natūralumas, senieji amatai (molis, šiaudas, akmuo, tošis, oda ir pan.) sujunkime ir išryškinkime tai.  Galite imituoti mišką, visą turimą žalumą sukomponuoti į kambario gylį, o priešakyje pastatyti eglutę, tik nepersistenkite puošdami ją. Gali būti įdomus eksperimentas džiunglių tema kalėdoms, vasara persikelia su šventiniu puošnumu, puikiai tiks egzotiški lapai (strelizitos, kordelinos, monsteros lapai ir kt.), smilgos cortaderia ir pan., plunksnos ir egzotiški žiedai – orchidėjos, strelicijos, balinio ajero „mikrofonai“. Šiemet kviečiama būti ryškiais, ekstravagantiškais, daug žėrisio, lempučių, kontrasto. 

Kalėdinė pasaka kiekvieno kitokia, ieškokime autentiškumo ir savo širdžiai mielos šventės apipavidalinimo. 

Dėkojame Neringai už įkvepiančius atsakymus, o artėjant šventėms kalbėsime – kokias dekoracijas galime pasigaminti patys namuose bei kaip išsirinkti Eglutę!

Kalbino: Vaida Virbickaitė 
Nuotraukos: Pūkuotas vėjas ir christmasworld.messefrankfurt.com

Post a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Grįžti į viršų

Susipažinkime – esu Neringa, „Pūkuotas vėjas“ gėlių studijos vadovė. Jau daugiau nei 15 metų užsiimu floristika ir vedu kurybinius, floristikos ir edukacinius renginius.

floristė Neringa Paukštytė – Simomavičė