Apie mus

floristas_Neringa Paukstyte Simonavice_pukuotasvejas.com

PŪKUOTAS VĖJAS gimė iš pievų. Jų platumose, tarp begalinių pasivaikščiojimų išmokau pastebėti, atrasti, pajusti.

Augalai, medžių šakos, samanos, žievės – visko jose tiek daug ir viskas kažkada, mokyklos laikais, sutilpdavo į senelių palėpę džiovinimui ir sausų puokščių kūrimui.

O paskui buvo visko. Praktiško darbo gėlių parduotuvėse, kur patyriau, kad floristas dirba ilgai ir kad jo rankos visad be manikiūro.

Mokslai Kauno kolegijoje, Klaipėdos universitete, nuolatiniai floristikos kursai, seminarai, parodos, kurios ugdė ir mokino, teikė kūrybinio polėkio ir supratimą, kad floristas yra tiltas tarp augalo ir žmogaus. Vėliau – darbas šalia patyrusio meistro, patirtis gėlėmis dekoruojant tokias dideles erdves kaip viešbučiai ar senoviškas dvaras ir nuostabios puokštės, kai prabanga atsiskleidžia per kuklumą… Mokymasis mokyti Neformaliojo ugdymo mokykloje. Visa tai mane augino, formavo, praturtino ir įkvėpė kurti.

PŪKUOTAS VĖJAS – tai mano 15 metų svajonės auginimo rezultatas. Mane paskatino šeima, supratimas, kad noriu ne tik kurti, bet mokyti ir dalintis su kitais. Noras turėti gėlių studiją tapo pagrindu, nuo kurio aš pradėjau kurti savo svajonių puokštę.

Šiandien PŪKUOTAS VĖJAS turi daug įvairios veiklos. Tai puokštės individualiems klientams, švenčių dekoravimas, kūrybinės dirbtuvės įvairių kalendorinių ar asmeninių švenčių proga, floristikos kursai, gėlių prenumerata ir kitos paslaugos.

Pasirinkta gėlių studijos stilistika – natūralumas, dermė su gamtos ciklu, švarios medžiagos, sąmoningumas, kai floristas augalus parenka ir įkomponuoja taip, kad nesimato jo dirbtinių pastangų ir atrodo, kad viskas taip ir turi būti.

Aš vis dar mėgstu vaikščioti po pievas, nes iki šiol mokausi pastebėti, rinkti įvairias medžiagas, galvodama, kur ir kaip jas panaudosiu, ko su jomis išmokysiu kitus. Tačiau viskas dabar – su atidesniu žvilgsniu, reiklesniu pasirinkimu, labiau sekant intuicija. Nes kuriant svarbu nesugadinti augalo ir leisti jam, net pačiam mažiausiam, parodyti save. Galvoju, kad taip turi kurti floristas.

Floristė Neringa Paukštytė – Simonavičė