Apie mus spaudoje

Kas yra gėlių prenumerata ir kaip ji prasidėjo?

Floristė Neringa Paukštytė – Simonavičė savo patarimais apie tai, kaip auginamos gėlės, kaip prižiūrimi skinti augalai ar augalai namuose, kaip išradingai sukurtos kalėdinės dekoracijos gali papuošti jūsų namus ir pradžiuginti širdį, dalinosi leidiniuose „Savaitraštis Kaunui“, „Moters patarimai“ ir kt. Jei įdomu, koks buvo jos kelias į verslą ir kaip gimė gėlių studija „Pūkuotas vėjas“, kas yra gėlių prenumerata, galite sužinoti keliuose interviu ir straipsniuose portale verslimama.lt Kas yra gėlių prenumerata ir kaip ji prasidėjo? Į žurnalistės klausimus atsako floristė Neringa Paukštytė – Simonavičė: „Gėlių prenumeratos principas tas pats, kaip ir žurnalo ar naujienlaiškio. Pasirenkate gėles ar jų puokštę, norimą pristatymo dažnumą ir gaunate užsakymą tiesiai į namus ar darbo vietą. Tai puikus sprendimas, ypač praverčiantis per įvairias sukaktis, kai svarbios datos per skubėjimą tiesiog pasimiršta.“

Ką daryti, kad tulpės, rožės ir kitos skintos gėlės džiugintų ilgiau?

Kaipgi tarptautinė Moters diena be gėlių? Ne vieną jūsų šiandien džiugina tulpės, rožės ar kitos gėlių karalystės gražuolės. Tačiau dažnai skintų gėlių žiedai, vos papuošę namus, po poros dienų nulenkia galvas. Kad taip neatsitiktų, o pamerktomis gėlėmis gėrėtumėtės bent savaitę, perskaitykite ir išbandykite patarimus, kuriais su LRT naujienų portalu dalinasi floristė Neringa Paukštytė – Simonavičė.

Ne-no-riu eglutės! Namuose esančių augalų transformacija į „eglutes“.

Ar yra pažįstamas jausmas, kai artėjant gražiausioms metų šventėms, norisi kažko naujo, stebuklingo, jaukaus ir ne taip, kaip visuomet? Šiame reportaže gėlių studijos „Pūkuotas vėjas“ įkūrėja Neringa Paukštytė – Simonavičė pasakoja kaip kambariniai augalai gali virsti netikėta namų puošmena, kokias medžiagas pasirinkti ir primena nepamiršti tinkamai juos prižiūrėti. Gražių Jums švenčių!

Naujametinės dekoracijos idėja šventiniam namų dekorui – grilianda.

Per didžiąsias metų šventes skubame kurti šventinę nuotaiką namuose. Kaip teigia floristė, edukacinių užsiėmimų organizatorė ir gėlių studijos „Pūkuotas vėjas” įkūrėja Neringa Paukštytė – Simonavičė – namų puošmena gali tapti jūsų sukurta floristinė girlianda. Todėl pasiruoškite medžiagas: kenio, tujų, pušų ar amalo šakeles, vielos arba tvirto siūlo bei sodo žirkles ir kibkite į darbą!

Vėlinės. Kaip pagerbti anapilin iškeliavusius artimuosius be įprastų, plastikinių puošmenų?

Kai mažų liepsnelių jūra nušviečia miestų ir kaimų kapines, mes puoselėjame tradiciją aplankyti jau išėjusiųjų artimųjų kapus. Ne tik skintos gėlės, dekoratyviniai augalai kapams, bet ir natūralių spalvų, mūsų pačių rankomis sukurti vainikai leidžia įprasminti prisiminimus, apie mums brangius žmones.

Pavasariu kvepiantys namai. Puošiame namus Velykoms svogūniniais augalais.

Velykos – gražiausia pavasario šventė, o kaip sukurti namuose šventinę nuotaiką patars floristė Neringa Paukštytė-Simonavičė. Praktiški, tausojantys aplinką ir gamtą patarimai padės jums susikurti nuostabią, pavasariu alsuojančią gėlių kompoziciją, kuri taps jūsų namų puošmena. 

Moteris ir gėlėta jos laimė

Laidos viešnia Neringa Paukštytė – Simonavičė kalba apie tai, kaip sukurti laimingos moters gyvenimo puokštę. Jos sukurta sudėtingiausia, didelė gėlių puokštė sudaryta iš verslo, šeimos bei galimybės atsiskleisti kaip asmenybei. Nes laiminga moteris – tai moteris, atradusi savo talentus, deganti džiaugsmu dalintis. Kaip atsirado „Pūkuotas vėjas”, kokia patirtis, įgytos žinios padėjo mūsų herojei „neperdegti” ir savo hobį paversti darbu, ir atvirkščiai, savo darbą paversti hobiu – sužinosite išklausę šį jautrų pokalbį tarp dviejų moterų.

Džiovintų gėlių kompozicijos.

Pereinamųjų sezonų laikotarpiu, kada sezoninės gėlės nebežydi, o namams norisi suteikti jaukumo – tam puikiai tinka džiovintų gėlių puokštės. Gėlių studijos „Pūkuotas vėjas“ įkūrėja bei floristų kursai online autorė patars kada žolynuose ir gėlynuose rinkti augalus, kokios medžiagos yra tinkamiausios džiovintų gėlių puokštėms ir kaip suderinti spalvas, kad jūsų sukurta individuali puokštė nebyrėtų ir taptu išskirtiniu interjero akcentu.

Kas yra laimė?

Paslaptingas laimės daigelis vazonėlyje.
Kaune, tarptautinės laimės dieną, „Laimės daržas“ organizuotame renginyje floristė Neringa Paukštytė – Simonavičė kalba apie laimę. Vieniems laimė – gėlės, kapstytis darže, prižiūrėti ant palangės darželį, kuriame auga ne tik kambariniai, bet ir prieskoniniai augalai. O kitiems didžiausia laimė, kai gali būti bendruomenėje ir dalintis savo laime su kitais. O kas augs mūsų darže – gėlės ar piktžolės, priklausys tik nuo mūsų.

Gėlių prenumerata ir augalų priežiūra.

Ar galima gėles prenumeruoti taip, kaip mes prenumeruojame laikraščius? Tikrai taip! Gėlių prenumerata yra naujiena, kurią sugalvojo gėlių studijos „Pūkuotas vėjas“ įkūrėja. Viską apie gėlių prenumeratą, kaip prižiūrėti skintas gėles namuose ir ką galima nuveikti gamtoje, kai ji jau ruošiasi artėjančiam rudeniui – sužinosite šiame straipsnyje.

Pokalbis radijo laidoje „Nuo idėjos iki verslo“

Interviu radijo laidai („Gaja moterų hub’as“), kur floristė Neringa Paukštytė – Simonavičė kalba apie savo verslo pradžią.
Jei turite svajonę, kurią puoselėjate daugybę metų – ryžkitės ją įgyvendinti tuojau pat, nedelsdami. Gėlių verslas „Pūkuotas vėjas” atsirado iš didelės aistros gėlėms ir jaunatviško polėkio laisvei. Kūrybinga floristė pasakoja kaip susikurti svajonių verslą ir negaili patarimų moterims.

Advento vainikas. Sukurkime grožį patys

Nors įvairiausių advento vainikų kupinos parduotuvių lentynos, gėlių studijos „Pūkuotas vėjas“ įkūrėja siūlo jį pasidaryti patiems. Tai malonus užsiėmimas visai šeimai, o pačių rankomis sukurtas advento vainikas džiugina labiau nei įsigytas parduotuvėje. Visas, tam reikalingas medžiagas rasite mus supančioje gamtoje, o ko truks – surasite savo namų virtuvės lentynoje. Perskaitę šį straipsnį išmoksite obuolį paversti žvakide ir sužinosite ką daryti, kad advento vainikas kvepėtų meduoliais.

Ar lietuviams patinka auginti gėles? Kokios mėgstamiausios?

Lietuvoje labiausiai vertinamos žydinčios gėlės, kurių pasirinkimas priklauso nuo sezono. Taip pat pastebimos naujos tendencijos, įkvėptos ekologijos bei kasmet skelbiamos “metų spalvos”. Kokia ji 2018 ir kokie augalai ją atspindi?

Kaip rasti klientus ir juos išsaugoti?

Dviejų verslių mamų žaismingai rimtas pokalbis apie klientus (radijo laidos įrašas).

Kaip rasti klientus ir juos išsaugoti? Tai pati aktualiausia tema pradedančiajam verslininkui ir jau daug metų savo verslą puoselėjančiam kūrėjui. Kokios šiuolaikinės technologijos leidžia tai padaryti, ir kiek kainuoja laikas? Apie tai kalba floristė, floristikos online kursų autorė Neringa Paukštytė – Simonavičė.

Kokios gėlių dovanojimo tendencijos šiuo metu vyrauja Lietuvoje?

Ar lietuviai renkasi dovanoti skintų gėlių, ar mieliau sodintų augalų?

Gėlių dovanojimo kultūrai Lietuvoje dar tikrai yra kur pasistiebti. Vis dar esame varžomi stereotipų. Gėles dovanoti galime ir turime visiems, tiek vyrams, tiek moterims, tiek savo mažiesiems. Kokias rinktis? Tai labai priklauso nuo progos, ryšio tarp gavėjo ir dovanotojo, vietos. Naudingomis įžvalgomis ir patirtimi dalinasi floristė Neringa Paukštytė – Simonavičė.

Ar Lietuvos namuose populiaru auginti plėšrūnes gėles, kaip, pavyzdžiui, saulašares?

Ką būtina žinoti apie tokių augalų priežiūrą? Plėšrieji augalai labiausiai asocijuojasi su fantastiniais filmais. Visgi jie auga ir pas mus, ne tik laukinėje gamtoje, bet ir namuose. Būdami pakankamai lepūs ir reikalaujantys specialios priežiūros, jie nėra pats dažniausias pasirinkimas. Tačiau remdamiesi “Pūkuoto vėjo” įkūrėjos patarimais, tikrai galėsite sėkmingai džiaugtis šių paslaptingų augalų draugija. 

Velykos. Nuotaikingos Velykų stalo puošmenos.

Per Velykas tulpių ar narcizų puokštė tikrai papuoš jūsų šventinį stalą, bet savo svečius galite nustebinti ir netikėta kompozicija. Jei įprasti velykiniai papuošimai nusibodę, rinkitės kitokias, šmaikščias Velykų stalo dekoracijas. O tam pravers ne tik kiaušinių lukštai, bet ir šakninės daržovės. Kaip tai padaryti sužinosite perskaitę floristės, „Pūkuotas vėjas“ įkūrėjos patarimus.

Kaip Velykoms paruošti namus?

Pavasario dvelksmas namuose ir ant šventinio Velykų stalo. Sužinokite, kaip mažomis, iš gamtos pasiskolintomis detalėmis, sukurti harmoningą ir įkvepiančią aplinką, kuri geriausiai atspindėtų Velykų šventės dvasią.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint, kad dekoratyviniai augalai gerai vešėtų?

Tam kad, jūsų sodas džiugintų, jam reikalingas nuolatinis dėmesys nuo ankstyvo pavasario iki vėlaus rudens. Pūkuoto vėjo” įkūrėja dalinasi patarimais, į ką atkreipti dėmesį, sodinant dekoratyvinius augalus ir juos prižiūrint.

Woman Power by Florists designers

Neringa Paukštytė – Simonavičė – viena iš dvylikos floristikos darbų parodos – demonstracijos – aukcionio “WOMEN POWER by florists designers” dalyvių – pristatė savo kurtą darbą, kuris sužavėjo švelniomis rožinėmis tulpėmis ir… zefyrais. Šis renginys – vienintelis Lietuvoje, orientuotas į vietinių floristų profesionalumą ir bendrystę, o lėšos už aukciono metu parduotus darbus, skirtos prevencinėms veikloms. 

Kviečiame į atsinaujinusį „Pūkuoto vėjo” tinklaraštį