Ką galime pasimerkti namuose?
Jei nupjausite šakas ir įnešite jas į patalpą, šiluma privers pumpurus pražysti per kelias dienas ar kelias savaites, priklausomai nuo augalo rūšies, tad tikrai turėsite akį traukiantį vaizdą.
Esame įpratę, atėjus tinkamam laikui namie pasimerkti Gluosnį, tai yra „kačiukus“, bet yra daug daugiau augalų, kuriais galime pasidžiaugti artėjančiu pavasariu: svarainiai, obelys, vyšnios, magnolijos, raugerškiai, hamamelis, forsitijos, alyvos, sedulos, serbentai, šeivamedžiai
Kaip taisyklingai nupjauti šakas?
Žiemos pabaiga yra geriausias metas genėti lapuočius medžius ir didelius krūmus, todėl rinkitės šakas, kurias vis tiek ketinate pašalinti. Genėjimas yra idealus švelnią žiemos dieną, kai temperatūra yra aukštesnė nei nulio. Šakos ir pumpurai yra minkštesni ir galės geriau pereiti nuo šalto prie šilto. Pasirinkite šakas, kuriose yra keli putlūs pumpurai, geriausia ankstesnio sezono šakas, esančias augalo viršūnėje. Pjaudami šakas, genėkite iki pumpuro arba šoninio ūglio, kad pjūvis būtų maždaug pusę centimetro virš pumpuro. Nupjaukite šakas kampu ir nupjaukite pakankamai ilgas (30-90 cm. ilgio), kad vaizdas vazoje taptų jūsų namų interjero dominuojančiu akcentu!
Kaip apdoroti šakas?
Šaką jau nupjovėme ir parsinešėme namo, kas dabar?
Pirmiausia reikėtų apsakabyti apatinias šakeles, iki tos vietos, kuri nebus pamerta į vandenį. Paruoškite kibirą/vazą kambario temperatūros vandens ir merkite šakas.
Mes rekomenduojame (tai nėra būtina) prieš merkiant šakas į vazą, pripildykite kriauklę (arba vonią) šilto vandens – tiek šilto, kiek galite toleruoti nenuplikydami rankų. (Pastaba: labai šiltas vanduo yra svarbus, nes jame yra mažiausiai deguonies. Jei deguonis patenka į stiebus, jis gali blokuoti vandens pasisavinimą.) Laikydami stiebus po vandeniu, nupjaukite juos 2-5 cm. kampu virš pradinio pjūvio. Stabesnių šakų apatinę stiebo dalį padalinkite per pusę arba įstrižai (įpjaukite šiek tiek), kad daugiau stiebo vidaus sugertų vandens.
Tada tiesiog palaukite – laikykite stiebus vandens kibire vėsioje vietoje arba nedelsdami sukurkite kompoziciją, pastatykite ją savo namuose ir stebėkite, kaip pumpurai pamažu išsipučia ir žydi. Bet kuriuo atveju, kad šakos būtų sveikos, reikia nuolat keisti vandenį. Prieš žydėjimą ir žydėjimo metu šakas laikykite toliau nuo ryškių, tiesioginių saulės spindulių ar bet kokio tiesioginio šilumos šaltinio. Tai išdžiovins pumpurus ir šakas ir sumažins bendrą žydėjimo spalvą bei kokybę. Jei šios sąlygos gali būti įvykdytos, jūsų žydėjimas turėtų trukti mažiausiai savaitę. Tam, kad būtų smagiau laukti, kartu su šakomis galite merkti ir šviežių gėlių!
Kas savaitę nupjaudami kelias šakas, kiekvieną savaitę galėsite nuolat matyti spalvas, kai žiema virsta pavasariu!
Nuotraukos: iš Pūkuoto Vėjo archyvų