Pūkuotas vėjas
Blogas2019 METŲ SPALVA – KORALAS

2019 METŲ SPALVA – KORALAS

Vos tik spalvų institutas „Pantone“ paskelbia metų spalvą, ji įsivyrauja daugelyje mūsų gyvenimo sričių – interjere, madoje, grožio industrijoje, daiktų dizaine, puošybos elementuose, kultūroje.

Institutas jau paskelbė, kokia spalva karaliaus 2019-aisiais – koralo spalva (PANTONE 16-1546 Living Coral), atspindinti šilumą, mitybą ir koralų rifų prieglobstį jūros gyvenimui. Spalva suteikia jaukumo, gyvumo ir tam tikro pastovumo mūsų nuolat besikeičiančiame gyvenime.

Pasak „Pantone“ komandos ekspertų, tai yra šilta ir energinga spalva, kuri pristato mums optimistišką ir draugišką nuotaiką, kuri yra itin vertinga skaitmeniniame amžiuje. Šis pasirinkimas nėra atsitiktinis – tai yra atsakas į augančią technologijų ir socialinės žiniasklaidos dalį mūsų kasdieniame gyvenime: „Spalva tai savotiška kalba ir neatsiejama kultūros dalis. Aplinka, kurioje gyvename yra vis svarbesnė, nes šiandien esame labai prisirišę prie modernių technologijų, kurios, tam tikra prasme nėra tikras daiktas. Mums reikia išlaikyti pusiausvyrą atrandant tikrus dalykus, kurių daugiausia yra gamtoje“, – sako Laurie Pressman, instituto viceprezidentas. Jo teigimu, svarbu atkreipti dėmesį į mūsų suvokimą apie gamtos išteklius, kuriuos eikvojame: „Koraliniai rifai taip pat savotiškas simbolis to, kad turime išsaugoti gamtą bei jos kūrinius. Veikiausiai klimato kaita ir kitokia grėsmė aplinkai kelia dar didesnį pavojų rifams. Todėl koralo spalva ir jos sąsajos su gamta – labai tinkama ir šiandien aktuali.“ Beje, instituto viceprezidentas primena, kad ir patys energijos semiamės gamtoje: „Koralo spalva – gyvybingumo, žvalumo spalva.“

Daugiau galite rasti čia.

Post a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Grįžti į viršų

Susipažinkime – esu Neringa, „Pūkuotas vėjas“ gėlių studijos vadovė. Jau daugiau nei 15 metų užsiimu floristika ir vedu kurybinius, floristikos ir edukacinius renginius.

floristė Neringa Paukštytė – Simomavičė