Šiemet Šventės bus kitokios. Mažiau šurmulio, daugiau praleisime laiko su artimaisiais. Turėsime kuo mažiau vaikščioti po prekybos centrus, apsipirkinėti. 
Tai nereiškia, jog šventės bus liūdnesnės, atvirkščiai, tai gali tapti naujos veiklos pradžia, naujų pomėgių su šeima atradimo laikas.
Kalbiname profesionalę Pūkuoto Vėjo floristę Neringą Paukštytę-Simonavičienę kaip pasiruošti Šv. Kalėdoms be streso  ar skubos ir kaip pasigaminti kalėdinius žaisliukus patiems.

Kaip manote, ar  šios Kalėdos, kurios vyks be kalėdinių mugių ir įvairių renginių paveiks namų puošybos,  šventinio stalo dengimo tradicijas?

Tikriausiai jau spėjote pastebėti, kad į prekybos centrus ir kitur Kalėdos šiemet atėjo anksčiau, nei, kad, pavyzdžiui pernai ar užpernai. Po truputį jau lenda, arba jau išlindo šventinės dekoracijos, dovanų idėjų pasiūlymai ir t.t. Tikinama, kad taip yra siekiama sumažinti šventinį stresą ir išvengti masinių susibūrimų parduotuvėse. 

Asmeniškai manau, namus puošime visi, nes juose praleisime daug daugiau laiko, tad galvoju puošti ir puoštis norėsis daugiau neiįprastai. Puošti namus ir supančią aplinką, ieškoti dovanų ir jas skrūpulingai supakuoti tam išties reikia pradėti gerokai anksčiau nei dvi savaitės iki švenčių. O jei dar dekoracijas gaminsite savo rankomis?.. 

Pagrindiniai šventiniai namų aksesuarai: lempučių girliandos, eglutė (natūrali ar stilizuota), žaisliukai eglutei (rankų darbo ar pirktiniai), vainikas (sausų ar žalių medžiagų), adventui skirtos žvakės dekoruotos, originalios dovanų pakuotės, ranka užrašyti atvirukai ir pan. Puošmenos ir visos jaukumo detalės taps labiau išieškotos, galbūt atrasime savyje pasakos kūrėją, o ir vaikams tai taps ne toks ilgus šv.Kalėdų laukimas. 

Kiekvienais metais dalyvaudavome Pūkuoto Vėjo žaisliukų gaminimo ar kitokiose edukacijose. Kadangi dabar gyvai susiburti negalima, ar Pūkuoto Vėjo edukacijos vyks internetu?

Kadangi esama pandemijos situacija sunkiai nuspėjama Pūkuoto Vėjo komanda ruošia edukacijų paketus kūrybiniam laikui nuotoliniu būdu. Šiemet norime pristatyti ir pasiūlyti kelias temas jaukiems vakarams:

Žaisliukai eglutei – juos gaminame iš ekologiško sojų vaško, aromatinių aliejų bei natūralių gamtinių medžiagų, taip pat juos puošiame pušies spygliai, cinamonu, džiovintais apelsinais, gvazdikėliais, kavos pupelės, rožiniais pipirais ir kitais mūsų gamtos suteiktais aksesuarais. Papuošite ne tik savo namų eglutę, o ir pasigaminsite dovanų artimiesiems. 

Vainikas adventui ir kalėdoms – šis kalėdinis vainikas suteiks jūsų namams šventinės dvasios bei puikiai tiks papuošti šventinį stalą ar jį galėsite jį pasikabinti ant durų. Įsigiję šią priemonių dėžutę joje rasite: vainiko karkasą 25cm, kėnio šakeles, gamtines medžiagas jam dekoruoti, vielutės tvirtinimui/dekorui ir video pamoką, kurioje aš Jums parodysiu ir papasakosiu, kaip žingsnis po žingsnio pasigaminti šią namų puošmeną.


Taip pat gausite nemokamus Video pamokas kaip pasigaminti tiek žaisliukus, tiek vainiką!

Labai šauni idėja! o kaip jas pristatysite?

Visuomet siūloma dovanomis pasirūpinti iš anksto. Ypač dabartinės pandemijos metu. Panašu, kad Kalėdų dovanos artimiesiems bus siunčiamos paštomatais, vengiant gyvo kontakto, Pūkuoto Vėjo komanda tam intensyviai ruošiasi ne tik pakuotes siuntimui tačiau ir pačius produktus atrenka patogiam transportavimui: advento ar kalėdų vainikai/pasidaryk pats dėžutė, žaisliukai eglutei, šventinės flower box dėžutės. Visi kiti šventiniai dekoracijų norai derinami individualiai. . O dar geriau – elektroninės dovanos! Pavyzdžiui, elektroninis Pūkuoto Vėjo dovanų čekis ar floristikos mokymai darbui ir hobiui online tinka bet kuriame pasaulio krašte esančiam. 

Dėkojame Neringai už pokalbį.
Kalbino Vaida Viirbickaitė.

Visos nuotraukos priklauso Pūkuotas Vėjas, tad visas matomas ir daugiau Kalėdinių dekoracijų galite įsigyte El. parduotuvėje.

Parašykite komentarą